Algorytmowa rewolucja przeglądarce

Świat SEO oszalał w przeciągu 24 godzin, tak można zatytułować sytuacje, które miały miejsce z 24 na 25 kwiecień i trwają do dzisiaj. A co się dzieje w środowisku Google widzą wszyscy jednak jakich owoców można się spodziewać? Nie wie tego nikt?.
Pozycjonuje to teraz wyrażenie, które traci sens, bo jak można pozycjonować skoro nie wiadomo. co oddziałuje na rezultaty danych witryny. Jak zakończy się jaki będzie finał świeżego algorytmu do przeglądarki Google, to obecne teorie o pozycjonowaniu witryn internetowych mogą zostać wysłane do lamusa.
Modyfikacja wyników w Google jest czymś naturalnym, jednakże obrócenie o 360 stopni już niekoniecznie ( główne pozycje zajmują nic wartościowe blogi). O co tak wpływowej korporacji może tak na prawdę chodzić? Czy są to zabiegi wymierzone w firmy pozycjonujące? A może chodzi o wyczyszczenie sieci ze stron, które nie przestawiają dobrej wartości? Google należy podejrzewać o chęć powiększenia przychodów i modyfikacja algorytmu, może być spowodowana tym powodem. Nie da się ukryć idea niezaplanowanego internetu w sensie łatwości zdobywania informacji nie jest już taka ewidentna. Podsuwa się użytkownikowi internetu towary, które nie odpowiadają jego preferencją, wszystko dla tego, że robociki gugla nas obserwują i skupiają wszystkie informacje na nasz temat, bez dogłębnej analizy.
Internet jako platforma służąca do gry, interesów i towarzystwa, a walka o topy, to przewodnik czy może oszustwo? Bo jeżeli to pierwsze, to Google powinno spierać tych najbardziej wartościowszych, gdyż służą użytkownikom w znajdowaniu wiadomości dla nich znaczących. Ale jeżeli pozycjonowanie, to złudzenie, które ma tylko podawać rękę kompanią dostać się do miejsca, gdzie jest najwięcej klientów. A te firmy na wierzchołku nie posiadają nic wspólnego z wysoką jakością ofiarowanych przez siebie usług czy produktów, ale dzięki pomocy, za jaką zapłaciły ( czasem nie małe pieniądze), uzyskały dostęp do okazałej dystrybucji którą jest okupywanie wysokich miejsc w przeglądarce. To google powinno taki proceder ukrócić i dać temu stanowczy wyraz.
Całę to zamieszanie może być wywołane wszystkimi motywami, które wyżej ująłem. Jednak jak będzie za kilka dni czy tygodni czas odsłoni prawdę. Na razie wszyscy ludzie zatrudniający się pozycjonowaniem monitorują z czujnością aktualne wydarzenia, na reakcje przyjdzie jeszcze czas – wytrwają najtwardsi, odpadną najsłabsi. Takie jest właśnie SEO – zadziwiające, nieodgadnione.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.