Banino – czy warto tu mieszkać

Wiele miasteczek i wiosek otacza Trójmiasto. Są to m.in. Kartuzy, Żukowo, Rumia, Reda, Chwaszczyno Bojano, Widlino itd. Jednakże żadna z tych miejscowości nie zdobyła w ostatnich latach tyle nowych lokatorów co właśnie Banino. Dlaczego właśnie Banino?

Czymże jednak byłoby Banino bez swoich ambitnych mieszkańców? Nikt by może o nim nie słyszał. A przecież w Baninie mieszka wiele znamienitych i znanych osób życia społecznego z Trójmiasta… muzyków, doktorów, działaczy społecznych i wojskowych. To tu właśnie ciągną osoby mające pozycje… ale również i młode małżeństwa, pragnące zapewnić swoim dzieciom dobry start na życie.

Korzystnym jest również fakt, że w Baninie można znaleźć coraz więcej instytucji m.in. kościół, szkoła, sklepy, przychodnia lekarska, apteka, restauracje, bary, OSP, stacja paliw, myjnia, a w ostatnio podobno bankomat, Pozwala to załatwić wiele spraw bez konieczności wyjazdu do miasta.

Odpowiedzi na to pytanie jest bardzo dużo. Z całą pewnością jedną z wielu przyczyn są problemy mieszkaniowe w przeludnionym Gdańsku. Należy jednak dostrzec zaletę Banina, jakim jest jego piękne położenie (lasy, łąki, rzeczka i dość dobre skomunikowanie z resztą Trójmiasta. Spowodowało to w ostatnich latach znaczną zwyżkę cen ziemi i domów w tej wsi.

Także nie czekaj dłużej drogi czytelniku, przybywaj do Banina by poznać jego uroki i liczne zalety. Przyjedź do nas ponad to na rower, na grzybobranie… a może na festyn kaszubski? Do wyboru do koloru, wszystko tu znajdziesz. Przechadzając się po naszej miejscowości mógłbyś zobaczyć gdzie wyrabiane są lody Algida – na całą Polskę i Europe Wschodnią .. tak! to właśnie tu, a w fabryce znajduje się nie mało spośród naszych mieszkańców. Kolejną znaną marką położoną niedaleko Algidy jest Ekofinn – producent ekologicznych rozwiązań ścieków – firma ze Skandynawii.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.