Czemu wskazane jest mieć dobrze dobrane opony

Przyczyny dla których warto wybrać właściwe opony

Opona stosowana do jazdy w czasie zimyOkres zimowy nie jest przychylną porą roku dla kierowców aut pod względem bezpieczeństwa. Z pewnością największa odpowiedzialność ciąży na umiejętnościach kierowcy auta, ale i nie bez znaczenia jest stan techniczny samochodu, a również opon. Ten ostatni składnik w ogromnej skali jest odpowiedzialny za przyczepność z jezdnią oraz dynamiczne odprowadzanie wody i śniegu. Zimą drogi są śliskie, mokre, częstokroć pokryte lodem i śniegiem. Skutkiem tego charakterystyczna budowa zewnętrzna opony zimowej przeciwdziała „wpadaniu” w niekontrolowany poslizg.

Dlaczego opony zimowe poprawnie spełniają swoje zadanie w zimie

Opony zimowe maja charakterystyczne szerokie rowki obwodowe także poprzeczne, a dodatkowo głębokie nacięcia klocków, które są zwane lamelkami. Żłobki odprowadzają śniegu i wody, zaś lamelki zwiększają adhezję pojazdu z podłożem. Liczba lamelek jest dobierana przez producenta w taki sposób, aby zagwarantować wysoką przyczepność zarówno podczas wprawiania samochodu w ruch jak i jego wyhamowania. W poniektórych oponach liczba lamelek może sięgać nawet rzędu 2 tyś..

Efekty użytkowania właściwych opon

Opona zimowa - najlepsza na błoto, wodę i śnieg„Zimówki” umożliwiają krótsza drogę hamowania, ułatwiają prowadzenie pojazdu, wzmacniają stabilność jazdy. Różnica w jakości jazdy mając opony zimowe w zestawieniu do opon letnich jest znaczna. Jest to szczególnie widoczne podczas jazdy na łukach, w czasie ruszania i hamowania, w jeździe pod górę. Znacząco wzrasta też precyzja reakcji samochodu na ruchy prowadzacego.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.