Jak troszczyć się o dzieci z autyzmem

Wszyscy wiedzą, że dzieci, które przyszły na świat z autyzmem, żyją od izolowanym środowisku. Ta przestrzeń jest ich domeną i nikomu nie dają do niego wiz, ani paszportów. Dzieciom z tym zaburzeniem jest potrzebna miłość, wsparcie rodziców i dużo wyrozumiałości. Jeśli rodzice spełnią te proste warunki, to dzieci z autyzmem są stanie żyć niemalże zwyczajnie jak i rówieśnicy. Trud włożony w wychowanie dzieci z tym osobliwym schorzeniem jest ogromny, ale rezultaty, jakie uda się osiągać dają wiele satysfakcji. Zespół Aspergera jest podobnym schorzeniem jak autyzm, tylko różnica między tymi chorobami jest taka, że zespół Aspergera jest bardzo trudno wykryć.

Jeśli lista symptomów jest taka długa, to dla czego tak trudno jest lekarzowi logopedii wyodrębnić zespół Aspergera? Skąd tyle kłopotów, jeśli logopedzi mają pojęcie o symptomach, jakie są przy tego typu zaburzeniach.

zespół aspergeraOdpowiedź na postawione pytanie wydaje się być zwykła. Rodzice blokują dostęp do świadomości o tym, że dzieciaki, które mają kłopoty z koncentracją, z nauką, często ich zachowania tłumaczą wiekiem, nie właściwym otoczeniem, w jakim dzieciaki wychowują się lub tym, że ich dzieciaki odstają od grupy, bo są zdolniejsze. Nie chcą do siebie dopuścić myśli, że ich dzieciaki są aspołeczne, z tego powodu, że są to symptomy autyzm czy zespół Aspergera. Najgorszą rzeczą którą można uczynić dziecku, to bagatelizowanie symptomów. Jeżeli objawy autyzmu albo zespołu Aspergera zostaną wykryte we wczesnym stadium przy tego typu zakłóceniach, to kuracja która zostanie wdrożona – da lepsze efekty.
Osoby z tymi zaburzeniami mogą prawie normalnie funkcjonować, jako dorośli. Lecz muszą być podawani ciągłemu dozorowi lekarza. Bo tego typu zaburzenia nie da się wyeliminować na zawsze. One są uśpione i dla tego tak bardzo fundamentalna jest ciągła kontrola lekarza.

Bardzo istotną kwestią jest wyrozumiałość rodziców oraz opiekunów dla dzieci z autyzmem czy zespołem Aspergera. Są to delikatne brzdące, często wybitnie zdolne w dziedzinach matematycznych, a jak wiadomo geniuszom nie żyje się łatwo. Muszą znaleźć w swoim otoczeniu ludzi życzliwych i pomagające je przez całkowity czas.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.