Jak wygląda nowoczesny marketing

Zainteresowanie serwisami społecznościowymi takim jak Facebook wiąże się, ze znacznymi szansami, jakie daje im reklama na stronach serwisu. Inwestycje w reklamę mobilną są z każdym rokiem powiększają się. Powodem tego jest, to że widzą w tym odcinku reklamowy pokaźne możliwości.

Podstawowymi odbiorcami aplikacji mobilnych są konsumenci na rynkach wschodzących. Oni sobie doceniają korzystanie z internetu w urządzeniach przenośnych takich jak smart-fon. Wiele korporacji, które są globalnym potentatami, stara maksymalnie wykorzystywać szansę, jaką daje marketing mobilny na stronach portali społecznościowych. Głównym celem tych kompanii jest oczywiście Facebook. Jest tak oddziałującym narzędziem reklamy, że tworzy się kampanie reklamowe specjalnie pod Facebook. W latach, w jakich żyjemy Facebook jest równy z internetem.

Prognozowania specjalistów zajmujących się reklamą dotyczące marketingu mobilnego na portalach społecznościowych, mówią, że przychody z tego rodzaju kampanii reklamowych będą miały wzrost czterokrotnie w 2014 roku.

Skąd są tak spektakularne przewidywania?

Oparte są na sumie telefonów komórkowych, oraz ich liczbie, która ustawicznie się zwiększa. Obecnie szacuje się, że jest ich prawie 6 mld. Proporcje internautów, którzy przeszukują sieć za pomocą komórek i pozostałych urządzeń przenośnych, do komputerów stacjonarnych jest to ok. 79% do 25% na rynkach krajów rozwiniętych.marketing mobilny

W krajach rozwijających, takich jak Polska, gdzie Facebook cieszy się wielkim zainteresowaniem, są wymyślane aplikacje na telefony rozmaitych typów i generacji. Wiąże się, to z tym, że nie każdego obywatela stać na smart-fon. Aplikacje dające możliwość korzystania z internetu na starszawych telefonach, przekracza liczbę 2 tysięcy.

Widać, że kompanie, które inwestują w marketing mobilny są w stanie wygenerować spore profity, po wcześniejszych inwestycjach w tego typu reklamę. Wiele korporacji korzysta z tego typu promocji, czerpią zyski, ale czy drobniejsze przedsiębiorstwa zdołają wykorzystać Facebook do swoich celów? Czas pokaże. Jedna sprawa nie podlega dyskusji, warto już teraz zainteresować się tą dziedziną nowoczesnego marketingu.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.