Kiedy powstały pierwotne klimatyzacje

Klimatyzacja jest przebiegiem przeróbki właściwości powietrza, co ma sprowadzić korzystniejsze warunki. Głównie tyczy się to wilgoci i temperatury powietrza. Generalnie mówiąc za klimatyzator można oszacować wszelkie urządzenie które przerabia specyfiki powietrza czy to poprzez dezynfekcję, schładzanie, ocieplanie, wentylację. Klimatyzator split posługuje do modyfikacje temperatury w konkretnym pomieszczeniu. Metamorfoza taka najczęściej odbywa się pod wpływem naturalnego cyklu metamorfozy własności powietrza.

klimatyzator split Główna koncepcja idea klimatyzacji była już sławna w antycznym Egipcie. Mokra zasłona wisiała w oknach, odparowująca woda i powiewy powietrza wstępujące do pomieszczenia pobudzały chłodzenie. W dawnym Rzymie woda płynąca przez wodociągi schładzała budynki. W Persji natomiast użytkowano wieże wiatrowe schładzające struktury podczas gorących okresów. Wentylację do ogólnego ruchu przedstawiono w 1920 r. Podczas przebiegu chłodzenia pompa gorąca przenosi niższe temperatury do wyższej temperatury radiatora. W przyrodzonym obrotu przebieg ten wygląda odwrotnie. Najczęściej do chłodzenia wykorzystuje się motory elektryczne do napędzania sprężarki. Chłodzenie powietrza wytwarza upadek jego wilgotności.

klimatyzator split Szczególnym gatunkiem wentylatora jest osuszacz, jak sama nazwa wskazuje służy on do osuszania powietrza. W przeciwieństwie do zwyczajnego wentylatora osuszacz będzie nagrzewał powietrze. Osuszacze są ogólne wykorzystywane w klimacie wilgotnym, lodowatym, głównie żeby zapobiec powstawaniu pleśni w obszarach, zwłaszcza w piwnicach. Używa się też ich do pieczy czułych urządzeń przed nieporządnymi rezultatami zbytecznej wilgoci. Sam wentylator tworzy się ze sprężarki, skraplacza i parownika. Wentylator wywołuje obieg mas powietrza na parowniku który znajdzie się w środku schładzanego pomieszczenia. Pierwotnie wentylator był zbitym ustrojstwem które należało montować na elewacjach domu. Podzielono to ustrojstwo na parownik z wentylatorem jak również na sprężarkę bowiem sprężarka wytwarzała dotkliwy huk.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.