Legalne oprogramowanie za darmo

Fakturowanie występuje w kilku typach dokumentów. W przypadku pomyłki w oryginalnej fakturze, gdzie pomylono jeden z głównych faktów faktury, np. oznaczenie stron transakcji, błędna nazwa towaru, czy wartość, należy fakturę zmienić.

Musimy mówić o paru wypadkach, w których wystawienie faktury za np. kadry i płace jest rzeczą istotną. Więc powinność wystawienia dokumentu spoczywa na wydawcy towaru w jednej z przedstawionych sytuacji. Wystawca dokumenty powinien wystawić fakturę korygującą wtedy, kiedy stosuje zniżkę. Ten sam obowiązek jest jego udziałem, gdy zdarzy się zwrot towaru a sprzedający akceptuje ten zwrot, na podstawie ustawowej rękojmi. Faktura musi być wydana również, kiedy oczekiwany odbierający towar przekazuje zaliczkę, ale potem w wyniku nieoczekiwane zdarzenia następuje zwrot zaliczki. Podobnie faktura musi być wydana przez sprzedawcę, gdy nastąpiła pomyłka w należności na fakturze, a także wykryta została istotna pomyłka na dokumencie.

Obowiązek wydania noty korygującej przypisany jest do nabywcy także w kilku przypadkach. Utworzenie noty powinno nastąpić gdy nieprawidłowe okazały się informacje wskazujące sprzedającego lub nabywcę w danej transakcji. Zmianie może podlegać również data transakcji.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.