Odfiltrowanie manganu z wody | Najlepszy blog pod słońcem

Odfiltrowanie manganu z wody

Odmanganiacze to przepływowe filtry do wody, których zadaniem jest usunięcie z filtrowanego medium (z reguły wody) związków manganu. Nadmiar tego pierwiastka w wodzie spożywczej lub przemysłowej jest powodem tworzenia się między innymi problematycznych osadów na armaturze oraz w rurach, nieprzyjemnego zapachu, plam na pranej odzieży itp.

Odmanganiacze Klarsan są zbudowane najczęściej z butli ciśnieniowej zasypanej złożem filtracyjnym i głowicy przepływowej, automatycznej lub półautomatycznej. Złoża filtracyjne przeznaczone do eliminowania manganu to na przykład defeman (złoże mechanicznie, wymagające okresowego płukania wodą) czy też crystal right (złoże filtrujące jonowymienne regenerowane przy wykorzystaniu roztworu chlorku sodu).

Najpoważniejszym atutem filtrów do wody przepływowych takich jak odmanganiacze wody lub odżelaziacze jest prosta, ścisła oraz niezawodna konstrukcja. Głowice sterujące są w pełni zautomatyzowane (istnieją także wersje półautomatyczne) przez co gwarantują wygodę obsługi.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.