Porządne sposoby na oszczędność paliwa | Najlepszy blog pod słońcem

Porządne sposoby na oszczędność paliwa

Turbo jest urządzeniem które ma na celu zwiększenie przetwarzanej energii przez silnik. Turbosprężarka wzmaga sprawność pracy silnika poprzez doładowanie dodatkowej części powietrza co wzmaga efektywność spalania paliwa. Najczęściej turbosprężarki są stonowane w ciężarówkach, automobilach . Swoją budową turbo jest zbliżone do struktur turbiny gazowej, z tą rozbieżnością że nie posiada komory spalania. Spaliny trafiają na wirniki turbiny od strony wydechu które popychają sprężarkę wtłaczającą suplementarne masy powietrza. Użycie turbo ma wiele korzyści. Turbo dostarcza więcej powietrza do silnika podczas przebiegu spalania przez co przebieg ten jest łatwiejszy, dokładniejszy i sporządza mniej skażeń.

turbosprężarki mielec Aktualne napędy wyposażone w turbodoładowanie produkują o 50% mniej NOx i CO2 jak to w przypadku silnikach konwencjonalnych. Jednocześnie turbosprężarki mielec gwarantują większy moment obrotowy, co przekłada się na lepsze rezultaty na ulicy, dzięki temu sama przejażdżka daje nam więcej uciechy. Jak wiadomo opłaty za paliwa idą do góry, wiele firm a także indywidualnych kierowców poszukuje różnorodnych oszczędności w tym rejonie. Dzięki działaniu turbo przechwytuje część niewykorzystywanej energii dzięki czemu wykorzystanie paliwa jest mniejsze. Poprzez to zyskujemy podwójnie po pierwsze posiadamy wyższą moc silnika po drugie stosujemy mniej paliwa do wytworzenia tej samej miary energii jak przy zastosowaniu standardowego silnika nie wyposażonego w turbodoładowanie.

turbosprężarki mielecPrace turbo można podzielić na kilka biegów.
Pierwszy to wciąganie: wtrysk benzyny, tłok przesuwa się w dół, a powietrze jest zasysane przez zawór wciągające.
Następnie kompresja: tłok przestawia się w górę kompozycja znajdująca się w tłoku jest sprężana.
Rozbudowa: mieszanina paliwa i powietrza jest oświecona przez świecę zapłonową.
Wydechowy: spaliny wydobywające się przez zawór wylotowy gdy tłok przesuwa się w dół. Spaliny napędzają turbo które wtłacza równoległą rację powietrza. Ogromniejsza ilość powietrza w komorze eksploatowania daje szansę wypalać paliwo bardziej skutecznie. Automatycznie zwiększa to siła silnika co przekłada się na potężniejszy moment obrotowy i prędkość.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.