Royal Arena Hotel and Resort Spa Bodrum

Artykuł ten będzie zawierać parę faktów na temat Royal Arena Hotel and Resort Spa w Gumbet. Jest to hotel zawarty w ofercie biura Itaka. Artykuł został stworzony na podstawie 2-tygodniowych wczasów w hotelu Royal Arena w sierpniu minionego roku. Na początku zaznaczę, iż w roku 2011 hotel ten nazywał się Blue Moon. W roku obecnym nazywa się Royal Arena. Dlatego w artykule zamiennie używam obu nazw.

Hotel Royal Arena pierwszy raz uwzględniono w ofercie Itaki w 2011 roku. Według mnie powinien być to pierwszy a tym samym ostatni raz, ale najwyraźniej wspomniane biuro podróży ma odmienne zdanie. W letniej ofercie na rok 2012 hotel Blue Moon w Turcji znalazł swoje miejsce. Powtórnie obok jego nazwy umieszczono 5 gwiazdek, jednakże czy Royal Arena Hotel and Resort faktycznie posiada te 5 gwiazdek? Zgoda, cena zdaje się tak wskazywać, jednak, moim zdaniem, jedynie cena jest adekwatna do takiej kategorii hotelu. Może się zdawać, iż wysokie położenie Blue Moon Hotel and Resort Spa gwarantuje oszałamiające widoki. Z tarasu głównego widok jest naprawdę ładny, owszem, ale z pokoju już nie za bardzo. Mnie akurat przytrafił się widok na ścianę drugiego hotelu. Jak pech to pech.

Jeżeli ktokolwiek chce spędzić w tym roku urlop nad morzem i wybierze Turcję to zdecydowanie odradzam hotel Royal Arena w Turcji z bardzo wielu powodów. Pierwszym z nich jest, wspomniana już, niezbyt pewna kategoryzacja hotelu Royal Arena. Poza tym trudno relaksować się w miejscu, gdzie muzyka puszczana jest tak nieprzyjemnie głośno, iż często trzeba do siebie krzyczeć. To prawda, iż ocena posiłków to kwestia całkowicie subiektywna, jednakże jeśli wśród wielu osób nie ma nawet jednej, która mogłaby uznać posiłki w Royal Arena Hotel and Resort Spa choćby za takie sobie to chyba można śmiało powiedzieć, że kuchnia w Royal Arena Hotel and Resort Spa jest niezbyt smaczna. Ja uważam, że jest tragiczna i jeszcze nigdy na wczasach nie trafiło mi się nic takiego.

Dorzućmy do powyższych uwag higienę w hotelu Blue Moon, a w zasadzie jej niedostatek. Nie była niedopuszczalna, to fakt, ale pozostawiała bardzo wiele do życzenia, nawet przez cuchnące szmatą kufle i szklanki. Kłopoty w komunikacji z personelem hotelu Blue Moon to następna z nieprzyjemnych niespodzianek, gdyż nawet pracownicy z recepcji nie znali podstaw jęz. angielskiego. W ofercie Itaki widoczna była informacja, iż plaża wraz z leżakami oraz parasolami jest bezpłatna, niemniej w praktyce było zgoła odmiennie. Na domiar złego rezydentka Itaki, Pani Marlena Jakubik, niejednokrotnie dawała wyraz niekompetencji, co dla mnie jest dodatkowym powodem, by Blue Moon Hotel and Resort Spa w Gumbet omijać szerokim łukiem.

Uwaga, to tylko kilka wybranych uwag odnośnie Blue Moon Hotel and Resort Spa w Gumbet z biura podróży Itaka.
PPS. Być może wraz ze zmianą nazwy hotel Royal Arena otrzymał pożądaną piątą gwiazdkę. Tylko jakim cudem?

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.