Royal Arena Hotel and Resort Spa w Turcji | Najlepszy blog pod słońcem

Royal Arena Hotel and Resort Spa w Turcji

Wpis będzie zawierać parę krótkich uwag odnośnie hotelu Royal Arena w Gumbet. Jest to hotel dostępny w ofercie Itaki. Wpis został stworzony na podstawie urlopu w hotelu Blue Moon w sierpniu minionego roku. Na początku zaznaczę, że w roku 2011 hotel ten nosił nazwę Blue Moon. W roku obecnym nazywa się Royal Arena. Dlatego w artykule naprzemiennie używam obu nazw.

Blue Moon Hotel and Resort po raz pierwszy został zawarty w ofercie Itaki w ubiegłym roku. Uważam, że winien być to pierwszy a tym samym ostatni raz, lecz najwidoczniej wspomniany organizator imprez turystycznych ma odmienne podejście. W letniej ofercie na 2012 hotel Blue Moon w Gumbet znalazł sobie miejsce. Powtórnie koło jego nazwy umieszczono 5 gwiazdek, aczkolwiek czy Royal Arena Hotel and Resort rzeczywiście ma te 5 gwiazdek? Zgoda, cena mogłaby tak wskazywać, ale, moim zdaniem, jedynie cena jest odpowiednia do takiej kategoryzacji. Niektórym może się wydawać, iż dość wysokie położenie hotelu Blue Moon w Bodrum gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki. Z tarasu głównego panorama jest ładna, zgadzam się, ale z pokoju już nie do końca. Mnie akurat trafił się widok na pobliską ścianę hotelu. Jak pech to pech.

Jeżeli ktoś planuje spędzić w obecnym roku wczasy nad morzem i postawi na Turcję to zdecydowanie odradzam Royal Arena Hotel and Resort Spa w Bodrum z wielu przyczyn. Pierwsza z nich to, napomknięta już, niezbyt pewna kategoryzacja Royal Arena Hotel and Resort Spa. Poza tym trudno odpoczywać w miejscu, gdzie turecka muzyka grana jest tak nieprzyjemnie hałaśliwie, iż wielokrotnie trzeba do siebie krzyczeć. Faktem jest, że ocena wyżywienia jest całkowicie subiektywna, natomiast jeśli wśród grupy urlopowiczów nie ma ani jednego, który mógłby uznać jedzenie w Royal Arena Hotel and Resort Spa choćby za umiarkowane to chyba można bez skrępowania stwierdzić, że kuchnia w hotelu Blue Moon jest co najmniej niesmaczna. Ja uważam, że jest ohydna i jeszcze nigdy na wczasach nie trafiło mi się nic takiego.

Dodajmy do powyższych uwag higienę w hotelu Royal Arena, a raczej jej braki. Nie była naganna, to fakt, jednak pozostawiała naprawdę wiele do życzenia, nawet przez cuchnące zgniłą szmatą kufle oraz szklanki. Brak możliwości podstawowej komunikacji z obsługą hotelu Blue Moon to kolejna z niespodzianek, gdyż nawet w recepcji nie znano podstaw j. angielskiego. W ofercie biura podróży Itaka widniała informacja, że plaża z leżakami i parasolami jest darmowa, ale rzeczywistość wyglądała całkowicie inaczej. Na domiar złego rezydent Itaki, Pani Marlena Jakubik, wielokrotnie dawała dowód braku kompetencji, co dla mnie jest którymś już argumentem, by Royal Arena Hotel and Resort Spa w Bodrum omijać z daleka.

PS. To tylko kilka wybranych uwag odnośnie hotelu Royal Arena w Bodrum z biura podróży Itaka.
PPS. Być może razem ze zmianą nazwy Blue Moon Hotel and Resort Spa otrzymał pożądaną piątą gwiazdkę. Tylko jakim cudem?

Category: Turystyka  Tags: , , , , ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.