Świetlówki ledowe w naszych domostwach

Prawdopodobnie diody LED wynaleziono w latach 20 XX wieku. Jednakże oficjalnie za datę wynalezienia tego typu oświetlenia datuje się jednocześnie z datą produkcji diod świecących, jaka nastąpiła w latach 60-tych ubiegłego wieku. Za twórcę tego wynalazku uważa się Nicka Holonyaka juniora, który zaprojektował formę świetlówki używaną w uprzedniej produkcji.

Wraz z upływem czasu i rozwijaniem technologii LED, oświetlenie LED stało się coraz popularniejsze i z uznaniem zastępuje zwykłe żarówki na skale przemysłową, a nawet w oświetleniu domowym.

Wykorzystywanie z świetlówek LED wiąże się z licznymi zaletami. Główne z nich to głównie: wytrzymałość, wydajność oraz sprawność energetyczna. W porównaniu z zwykłymi żarówkami można zaoszczędzić nawet 85% energii. Ich wytrzymałość jest wydłużona aż 30-35 krotnie, w dużej mierze dlatego, że nie posiadają żarnika, jaki mógłby się przepalić tak jak to jest w standardowych żarówkach. Świetlówki LED mogą funkcjonować nawet 10 lat. Dodatkowo lampy LED są wytrzymałe na wstrząsy i wibracje. Nie zawierają niebezpiecznych substancji w sobie, takich jak rtęć. Produkują jasne białe światło o wysokiej jakości, jasności i wielkim poziomie natężenia. Oświetlenie LED jest bardzo oszczędnościowe. Koszty złączone z zakupem świetlóweki LED zwraca się po upływie roku, a zredukowanie zużycia energii elektrycznej jest widoczne już od momentu normalnego wykorzystywania.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.