Targi w nowoczesnej firmie

Odważyłem się założyć firmę. Po kilku miesiącach zbierania na własną działalność, wreszcie się udało. Wykupiliśmy biuro, zatrudniliśmy ludzi i rozpoczęliśmy działalność. Pierwszym krokiem ku zaistnieniu w umysłach naszych klientów był udział w targach branżowych. W naszym kraju odbywa się wiele imprez targowych z naszej branży a więc było tu jak najbardziej w czym wybierać.

Przed przystąpieniem do targów dokładnie określiliśmy nasze cele i priorytety. Szkolimy osoby obsługujące stoiska i dokładamy starań by doskonale rozumiały dlaczego się wystawiamy oraz co zamierzamy osiągnąć dzięki naszym ludziom i targom. Szacujemy współczynnik zwrotu inwestycji w oparciu o pozyskanych klientów, działania PR, wzrost rozpoznawalności marki, ilość spotkań z klientami i w końcu, osiągnięty poziom sprzedaży i satysfakcja w firmie.

Droga od tradycyjnej reklamy do udziału na targach jest jednak długa i kosztowna. Zorganizowałem materiały reklamowe których wybór był niełatwy ze względu na bogatą ofertę takich produktów. Najdłuższym a zarazem najciekawszym etapem było zamówienie projektu stoiska i jego zabudowa. W naszym wyobrażeniu stoisko targowe miało nawiązywać do naszego loga i barw naszej firmy.

Powoli zbliżał się ewaluacja targów. Spływały zamówione przez nas długopisy, gadżety, reklamówki, ulotki, foldery. Zatrudniliśmy hostów by jeszcze przyjemniej przebywało się na naszym stoisku. Do spotkań z klientami zakupione zostały stoliki oraz eleganckie krzesła. Coraz więcej elementów naszego stoiska targowego sprawiało że coraz bardziej stawało się ono rzeczywiste.

Przygotowując stoiska targowe projektanci zwrócili nam uwagę na to by przygotować grafiki tak by w pierwszym momencie przedstawiały naszą firmę, następnie co robimy. Potem odwiedzający przechodząc obok widzi informacje o misji naszej firmy, usłudze i przekazie marketingowym. Ostatecznym działaniem jest przekazanie jakiegoś elementu który pozwoli na zapadnięcie klientowi w pamięć.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.