Tradycje weselne z byłych lat

Zapewne wielu z nas był widzem ślubu, bądź jego gościem , lecz czy ktoś zastanawiał się skąd wzięły się poszczególne obyczaje. Dlaczego panna młoda stoi na lewo od panna młodego , skąd wzięło się obyczaj nakładania obrączki na trzeci palec lewej ręki a nie np na drugi palec drugiej dłoni. W takich przypadkach zawsze istnieje wiele wyjaśnień skąd wiadomy ceremoniał się wziął. Dla przykładu rzucenie wiązanki kwiatów przez małżonkę wywodzi się z Anglii. Kobiety przybyłe na weselu pragnęły zagarnąć kawałek sukienki albo kwiatów by uzyskać część powodzenia panny młodej . Dzisiaj bukiet kwiatów jest podrzucany do tyłu w kierunku samotnych dziewczyn, ta która zawładnie będzie następną panną młodą .

wesele tarnobrzegZwyczaj nakładania obrączki na trzeci palec lewej ręki pochodzi z z lat dawnego Rzymu. Rzymianie byli przekonani że arteria z tego palca ma proste powiązanie z sercem , a sama obrączka w układzie koła symbolizowała stałą miłość. Osoba drużby jako najlepszego człowieku z kompanów wywodzi się dawnych lat gdy o partnerkę nie raz należało walczyć bądź złapać ją pełną stanowczością dlatego wybrano najlepszego towarzysza broni by pomógł nam zdobyć zamierzony plan. Dodatkowo w dawnej Anglii drużba obsługiwał panu młodemu do samego ołtarza ażeby w razie konieczności bronić panny młodej. To że panna młoda stoi po lewej stronie to też pochodzi się z byłych lat gdy mogło wejść do sytuacji w której zaliczało bronić panny młodej. Warstwowy tort ma swoje wywodzenie w czasach gdy weselnicy przynosili ze sobą drobne ciasta i układane były jeden na drugim. Kwiaty ślubne są symbolem urodzajności, a welon symbolizuje wstydliwość młodość i dziewictwo.

wesele tarnobrzegWesele w swoim pierwszym zamyśle posiadało na zamiarze odpędzenie podłych duchów. Weselnicy byli podobnie odziani ażeby zmylić czyhające wrogie duchy. Współcześnie wesele tarnobrzeg jest czasem gdzie rodzina wraz z młodą parą i ich przyjaciółmi ucztują najczęściej do białego rana ten fenomenalny dzień. Fantastyczna zabawa okraszona wybornym jadłem i napojem, roztańczeni zaproszeni w takt doskonałej muzyki dopuszczają zapamiętać ten dzień do końca życia. A o całkowity bieg przyjęcia weselnego zadba profesjonalna obsługa domu weselnego.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.