Trafna metoda podczas naprawy sprężarki w aucie

W twoim wozie najwięcej narażona na problemy techniczne jest sprężarka od kliamtyzacji.

To z tego motywu, że kłopoty sprężarek są z jedną z najczęstszych i potencjalnie bardzo drogimi problemami, które mogą wystąpić podczas jazdy. Wszystkie awarie sprężarki dzielimy na dwie kluczowe kategorie. Są to wewnętrzne uszkodzenie albo powierzchowne.naprawa sprężarek

Jeżeli są to zewnętrzne zniszczenia sprężarki, to ten scenariusz nie przynosi dużo zmartwień. To tam sprzęgło może zawieść lub odrębny element z zewnątrz, takich jak koła pasowego lub pokrycia. Może to także obejmować ubytek freonu z przedniego wału lub wahania ciśnienia. Zewnertrzne kłopoty które wystąpią, można zreperować, bez dużych przeciwności. Nie wymagają one wymiany części.

Wewnętrzne uszkodzenia sprężarki jakie przydarzą się w samochodzie, to jest kosztowniejsza opcja. Wewnętrzne zniszczenia zdołają sprawiać większe straty, a wiąże się, to z tym, że metaliczne cześci mogą się rozsypać po całym układzie klimatyzacji. To szczątki mogą być dokuczliwe do usunięcia i mogą powodować awarie sprężarki. naprawa sprężarek

Naprawa sprężarki

Te poniższe wytyczne mają pomóc w uniknięciu problemów przy reperacji sprężarki jak również pomogą przestrzegać imperatywy BHP.

1) Zawsze należy mieć należytą ochronę oczu. Utożsamiania i eliminowania czynnika chłodniczego zgodnie z wszelkimi regulaminami stanowymi i federalnymi albo lokalnymi przed rozpoczęciem pracy w pojeździe.

2) Wyciągnij zniszczoną sprężarkę z samochodu. Rozłącz wszytskie kable. Pozwól ciśnieniu opaść.

3) Uważnie wyczyść każdy komponent, za nim pozostanie spowrotem zamontowany. Kiedy każde składniki zostały oczyszczone, pasuje wysuszyć je pod kompresją.

4) Wymień akumulator lub suszarką i wszelkie ustrojstwa dylatacyjne. Obejmują ona rurkę dyszy i ekranu. Uwaga: niektóre Dodge i ciężkie pojazdy ciężaroweh używają zawór rozprężny zamiast rurki dyszy. Odnoszą się do zapisanych wskazówek reperacji samochodowych do pojazdów szczegółowych wytycznych. naprawa sprężarek

5) Po zainstalowaniu zastąpionej sprężarki w pojeździe należy zapewnić należyty montaż i zestawienia taśmy.

6) Zaleca się, aby zamontować w linii filtra w kanale ssącym w pobliżu wlotu sprężarki. Pozwoli to uniknąć potencjalnego skażenia z dojściem i zużywając ustrojstwo zastępcze.

7) Aplikowanie podciśnienia do samochodowego układu sieciowego. Pompowanie rtęci przez jedną godzinę, aby zapewnić wilgotność i innych ciał trwałych.

8) Naładuj swój system klimatyzacji za pomocą zaleconego freonu. Użyj stosownej skali, pomiaru urządzenia, aby zapewnić poprawną ilość czynnika chłodniczego określony przez producenta samochodu.

Stosowanie nawłaściwego płynu chłodniczego jest z jedną z podstawowych przyczyn wczesnych uszkodzeń sprężarki oraz słabej sprawności systemu.

10) Kiedy skończysz reperację – przeprowadz pełny sprawdzian sprawności systemu. Każdy element systemu musi zostać oceniony.

Uszkodzenia sprężarek biorą się z tego, że jakiś detal w systemie został uszkodzony.

Jak widać z powyższej isntrukcji, kiedy zespuje się sprężarka od wewnątrz, to doświadczony technik musi się natrudzić, ażeby wszystko działało.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.