Tynki silikatowe i inne

Tynki mineralne, a akrylowe lub silikatowe – jakie są różnice?

Rozwój technologii pozwala na stałe ulepszanie substancji używanych również w budownictwie. Stosowane obecnie tynki to przygotowywane fabrycznie suche kompozycje rozrabiane wodą. Wymagania jakie się im stawia bezustannie się zmieniają, w związku z tym możemy wyróżnić parę typów, między innymi:

  • Tynki silikonowe – własności analogiczne do silikatowego. Ów współczesny tynk jest samoczyszczący. Wolno go wykorzystywać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz mieszkania. Słabo podatny na zabrudzenia, funkcjonowanie czynników atmosferycznych. Charakteryzuje się wysoką paro przepuszczalnością, elastycznością także wytrzymałością.

Tynki silikonowe

  • Tynki mineralne – jego cechami charakterystycznymi jest trwałość powiązana z wielką przepuszczalnością pary wodnej. Używany do ładnych, ozdobnych powłok na zewnątrz oraz w środku budynku. Występuje w fakturze białej także przeznaczonej do malowania na dowolny kolor.

Tynki mineralne

  • Tynki akrylowe – o jednoczesnej szerokiej elastyczności i niskiej nasiąkliwości wody. Nadzwyczaj szczelny materiał, wytrzymały na zanieczyszczenia atmosferyczne. W porównaniu do pozostałych tynków jego paro przepuszczalność jest mniejsza. Jest to spowodowane wysoka odpornością na wilgotność.

Tynki akrylowe

  • Tynki silikatowe – prosty w obróbce, wytrzymały na czynniki atmosferyczne i zmywalny. Przez odpychanie pyłu zwalnia proces zanieczyszczenia. Stosowany przeważnie do tworzenia dekoracji i osłonowych cienkich warstw wypraw tynkarskich na zewnątrz mieszkania. Wykonane elementy można barwić na obojętnie jaki kolor.

Tynki silikatowe

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.