Użycie gotowych elementów przy budowie

Zbudowanie dowolnego budynku jest aktualnie wydatnie łatwiejsza niż jeszcze kilka lat temu. Obecnie w budownictwie stosuje się gotowe elementy, które spina się w jedność. Rolą firmy budującej jest tylko połączenie tego wszystkiego w należyty sposób a przede wszystkim zaplanowanie budowy, albowiem nie wszystko da się składować na miejscu budowy, aczkolwiek część komponentów tak. Trzeba jednakże oddzielić budowę domów od budownictwa komercyjnego dużych osiedli a też biurowców, dlatego że sposób wykonywania w tych przypadkach jest całkiem odrębna.

Dom wolno stojący rozpoczyna się wykopem pod fundament, następnie odlana zostaje podstawa fundamentu, na której ustawiane są bloczki fundamentowe, jakie nie raz, choć nie muszą, są ścianą podpiwniczenia. Na wspominanych bloczkach stawiane są dalej ściany pierwszego piętra. W tym samym czasie wylewany jest beton pod podłogi. Po postawieniu aktualnie ścian pierwszego piętra, rozstawione są szalunki stropowe, jaki to jest wylewany z betonu. Aktualnie odchodzi się od wylewanie stropu, lecz robi się go z przygotowanych modułów tzw. strop teriva, które wychodzą w generalnym rozrachunku mniej kosztowne a także łatwiejsze do zamocowania. Potem układa się ściany następnego piętra i na sam koniec ramę pod dach z belek drewnianych a następnie na nich układa się końcowe pokrycie.

W przypadku większych budowli, jak wymieniane w pierwszym akapicie: bloki czy biurowce, technika jest odmienna a dokładnie to cały szkielet budynku jest odlewany z wytrwałego betonu (regularnie zwany: żelbet), który utrzymuje pełny budynek. By całkowity budynek nie był za ciężki, nie odlewa się tylko z betonu, tylko fundamentalną strukturę, resztę uzupełnia się lekką cegłą ewentualnie w biurowcach innymi elementami jak na przykład aluminium i szkło, przez co mamy w centrach miast przeszkolone budynki.

Przy aktualnej technice w budownictwie domów i innych budynków zauważalny jest skrócenie czasu budowy. Jeszcze 8 lat temu zbudowanie domu z dwoma piętrami o przestrzeni użytkowej 150 metrów kwadratowych pochłaniało ok. 2 lat, albowiem wszelką pracę należało wykonać ręcznie, to dzisiaj przy adekwatnych warunkach, tego rodzaju dom można postawić w pół roku. Są jeszcze jakieś ograniczenia, albowiem wysychanie betonu (np. część stropów) trwa minimum 10 dni i wtedy nie da się nic robić. Wraz z nowymi technologami, będzie coraz to więcej fascynujących technologi, dzięki którym branża budowlana stanie się łatwiejsze, szybsze oraz nade wszystko tańsze.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.