Wkłady mechaniczne

Wkłady mechaniczneWkłady do filtrów wody to możliwe do wymiany opakowania jedno- lub wielorazowe zawierające złoża filtracyjne, mających za cel dezynfekcję wody pod kątem konkretnych parametrów. Takie wkłady do filtrów stosowane są z reguły w mniejszych filtrach, stosowanych w biurach lub domach. Aktualnie w ofercie firm znajduje się asortyment wkładów uzdatniających o rożnych przeznaczeniach.

Przykładowe zastosowania: zmiękczające wkłady filtracyjne (zmniejszają twardość – przyczynę osadzania się kamienia kotłowego), wkłady węglowe (poprawiają smak i zapach wody, usuwają metale ciężkie i chlorki), mechaniczne wkłady filtracyjne (filtrują makrocząsteczki czyli cząstki korozji, piasek itp.).

Do tej pory najpoważniejszą wadą wkładów filtrujących była ich jednorazowa budowa i niewielka objętość złoża we wkładzie. Produkowane w dzisiejszych czasach filtry wody pitnej bardzo często dają możliwość jednak na uzupełnianie złoża filtrującego bez potrzeby kupna całego nowego wkładu. Zabieg taki pozwala na zminimalizowanie kosztów powiązanych z koniecznością wyprodukowania obudowy czyli “rusztowania” dla wkładu do filtrów wody oraz daje możliwość wykorzystania całej objętości filtra. Z uwagi na w miarę mały rozmiar wkładów filtracyjnych warto pamiętać o ich regularnym napełnianiu i wymianie.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.