Wykorzystywanie wentylatorów.

Kurtyna powietrzna często kwalifikowana również powietrzną ścianą, jest używana do oddzielania stale bądź chwilowo dwóch grup powietrza. Kurtyny takie montuje się nad drzwiami, klimatyzator jest tak ukierunkowany żeby powietrze wydobywajace się z kurtyny blokowało mieszanie się powietrza które znajduje się na zewnątrz danego gmachu z tym które znajduje się wewnątrz.
Często napotyka się takie urzadzenia przy wejsciu do domów towarowych, w marketach, kinach, furtach do zakładów przemysłowych, lotniskach. W zależności od konieczności danego miejsca
układy te blokuja przedostawanie się ciepłych bądź chłodnych mas powietrza, zapachów, syfu, insektów, dymu, kurzu. Najczęściej jest stosowana kurtyna zlokalizowana nad wrotami do pomieszczenia, układ działa najwydajniej gdy jest pobudzany w momencie otwierania drzwi i kończy swoją prace gdy drzwi się zamkną. Pozwala to zaoszczędzić zurzycie energii.
Pierwotna kurtyna powietrzna działającą w układzie od góry do spodu wprowadzono w 1974, pozostała opracowana w Niemczech. Jest to obecniej najbardzoej rozpowszechniony układ.
Kurtyny powietrzne mają przed sobą ogromny potencjał. Wykorzystywanie takiego układu wzmaga oszczedność siły, eliminuje uciążliwe smaki, poprawia czystość powietrza, co jest niezbędnę w przypadku pracowni chemicznych, technologicznych.
Często kurtyny aplikuje się tam gdzie nie potrzebujemy dopuścić aby oziębłe powietrze penetrowała do ciepłego pomieszczenia. Gdy porównamy pomieszczenia z kurtyna i bez niej okaże się że stosujac kustynę można zaoszczedzić nawet 80% ciepła grzewczej.
W cieplejszym klimacie gdzie posiadamy wyższe temperatury w okresie letnim kurtyna niedopuszcza żeby chłodniejsze powietrze wewnątrz wymieszało się ze znacznie ciepleszym powietrzem z zewnatrz gmachu.
Kurtyny usprawniają równiez luksus robotników. W ogromnych halach marketach, gdzie przy otwieraniu wrota może dochodzić do przeciągów, kurtyny osłabiają to zagrożenie, co odbija się korzystnie na zdrowiu robotników.
Jest to także poprawa warunków dla naszych klientów. W firmach gdzie są sporządzane innego gatunku odory program taki oczyszcza powietrze co chroni robotników jak i odziałuje korzystnie na środowisko.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.