Wytrzymałe zmiękczacze wody

Filtry zmiękczające są mechanizmami hydraulicznymi przeznaczonymi do usuwania twardości z wody. Duża twardość wody to wynikowa zawartości jonów magnezu i wapnia. Powodują one występowanie jasnego nalotu – kamienia kotłowego – na armaturze oraz urządzeniach AGD. Kamień jest kłopotliwym następstwem dużej twardości wody. Przez jonowy format twardości wody zmiękczacze wody bazują na złożach jonowymiennych kationitowych (jony magnezu oraz wapnia posiadają ładunek dodatni). Przykłady tych złóż to m.in. żywica kationitowa. To zdecydowanie kwaśne złoża z niskim odczynem pH.

Obok usuwania twardości z filtrowanej wody pewne złoża doskonale radzą sobie również z takimi niechcianymi substancjami jak mangan lub amoniak. Żywotność złóż jonowymiennych KlarsanG jest w miarę spora i waha się od 10 do 15 lat. Po tym okresie niezbędna jest pełna wymiana złoża zanim wznowimy oczyszczanie wody. W czasie użytkowania złoże zatraca swe właściwości jonowymienne, więc co jakiś czas powinno się praktykować regenerację roztworami soli. Liczba dni między regeneracjami jest określana indywidualnie i ściśle zależy od jakości filtrowanej wody oraz pojemności jonowymiennej aparatu (stuprocentowo uzależnionej od ilości żywicy). Nowoczesne zmiękczacze cechują bardzo wysokie wartości natężenia przepływu, regulowane są w pełni automatycznie, a klasa wody po oczyszczeniu spełnia najbardziej surowe wymogi klientów.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.