Zachwycające tradycje ślubne

Indie są niesamowitym krajem pełnym rozmaitych odcieni barw. Na obszarze Indii występuje blisko 20 języków które uznaje się za formalne,oraz duża mieszanka różnorakich wierzeń kultur. Wszystko to zaowocowało różnymi obyczajami. Niezwyczajnie barwnie wyglądają tam wesela, i tradycje z nim scalone. Każdy ślub hinduski słynie z różnorakich obyczajów. Rytuały te posiadają swoje korzenie w tradycyjnej kulturze hinduskiej, w antycznych ceremoniach ślubnych. Jednym z ciekawszych typów ślubów jest Maharashtrian, który można podzielić na kilkanaście rytuałów a każdy jest czyniony z olbrzymim szacunkiem i chwałą.

wesele rzeszówNiekiedy państwo młodzi widzą się po raz pierwszy dopiero w dniu ślubu, albo kilkanaście dni wcześniej.
W dniu ślubu pan młody ubrany jest w złote szaty, do przyszłej żony najczęściej przyjeżdża karetą, udekorowaną kwiatami. W szeregu są się weselnicy wraz z orkiestrą. Po przestąpieniu progu przyszłej jest pozdrawiany przez jej mamę, następnie pozdrawia się ze starszyzną by obdarować ich prezentami. Jest to jedyna część za jaką płaci pan młody, kompletne wesele jest opłacane przez bliskich spodziewanej mężatki. Kapłan który w kulturze hinduskiej prowadzi ceremonię zaślubin nosi piękne określenie Bramin. Zgodnie z tradycją, ślub powinien odbywać się na ziemi pod drewnem konopi określanym mandap. Do dnia dzisiejszego jako najważniejszy rytuał który przeżył i jest wykonywany to siedem kroków tzw. Sapta Padi. Podczas tej uroczystości młoda para okrąża siedem razy sakralny ogień przy dźwiękach mantr inkantowanych przez Bramina. Uroczystość ta łączy dwoje ludzi w stosunek małżeński a panna młodociana jest przeniesiona i to literalnie do nowego domu przez członków rodziny pana młodego.

wesele rzeszówJak widzimy zwyczaje które występują w Indiach sporo się różnią od naszych występujących w europie czy też w samej Polsce. W naszych realiach ślub odbywa się w świątyni w zgromadzeniu rodziny i najbliższych towarzyszy. Nikt wcześniej nie selekcjonuje z kim młodzi mają wziąć ślub. Wesele rzeszów jako przyjęcie dla gości odbywa się najczęściej w wielkiej sali bankietowej gdzie goście bawią się do wczesnego rana. Bardzo ciekawym pomysłem na wesele jest wybór klimatycznego obszaru którym jest karczma która naprowadza nasze przemyślenia do naszych przodków który w taki sposób świętowali to cudowne wydarzenie.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.