Kto może nabawić się zespołu aspergera

Dolegliwość jaką określamy zespołem Aspergera (ang. Asperger’s Syndrome – AS) jest zmienie kwalifikowany przez znawców tematu. Jedna z teorii kwalifikuje go jako Zakłócenie ROZWOJU Obejmujące SIĘ W SPEKTRUM AUTYZMU, odmienna – jako Odrębny STYL Kognitywny. Z kolejności klasyfikacje DSM-IV a także ICD-10 zaliczają AS do gromady kompletnych zakłóceń rozwojowych. Szacunki oficjalne przekazują, że zespół Aspergera rzeszów dotyczy jedną na dwieście osób, jednakże wielu lekarzy sądzi, że prędzej powinno się definiować o jednej na sto. Wyraźne symptomy AS to UPOŚLEDZENIE Łączności SŁOWNEJ I POZASŁOWNEJ, Niechęć WOBEC Przemian, TRUDNOŚCI W INTERAKCJACH SPOŁECZNYCH CZY Charakterystyczne Zainteresowania Przyjmujące FORMĘ OBSESJI (np. medycyna, inżynieria, matematyka). Co zmusza do przemyślen, ZESPÓŁ ASPERGERA WYSTĘPUJE NIEMAL Całkowicie U MĘŻCZYZN, kobiety z AS są unikatowością.

Dr Tony Attwood, ekspert z Australii od Aspergera, zważa, że jednostka z AS ma inny zespół priorytetów niż większa część ludzi, a zaspokojenie potrzeb społecznych czy emocjonalnych innych jest raczej daleko na tej ewidencji. ASPERGEROWCY NIE Potrafią Śledzić EMOCJI, zespół aspergera rzeszów Niedobór JEST U NICH ŁĄCZNOŚCI MIĘDZY UCZUCIAMI I PRZEŻYCIAMI, A Rozumem REGULUJĄCYM Afektowany KONTEKST. Jednostka z Aspergerem nie potrafi także interpretować zachowania czy emocji innych – nie poznaje pozawerbalnych sugestii, nie umie poruszać się w ustalonych kontekstach. W związku z tym ludzie z AS potrafią mieć bariery w nawiązywaniu więzi interpersonalnych, a bardziej niż do innych osób przywiązują się do czynności traktowanych rytualnie. Ludzie z zespołem Aspergera generalnie nie wykazują empatii w związkach z innymi, są egocentryczne. Interesują się często ciasną dziedziną, którą traktują nieszablonowo obsesyjnie, często kosztem innych dziedzin, co jest szczególnie wyraźne w wieku szkolnym. Posiadają tendencję do układania otoczenia, lubią organizację, nie lubią metamorfoz. Charakteryzując się często bardzo wielką mądrością i ponadprzeciętnymi zręcznościami, jak np. nietuzinkową pamięcią do dat, faktów, cyfr czy postaci. Osoby z syndromem Aspergera mogą zrobić karierę jako inżynierowie, naukowcy czy analitycy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.