Wypadki na drogach

Ciężkie warunki na miejskich arteriach, jakie panują w okresie jesiennym (mgły), następującym po nim okresie zimowym są bardzo trudne nawet dla zaawansowanych kierowców.
Podczas tych zimnych miesięcy polskie ulice nie ułatwiają kierującym poruszania się. Mgły, mocny deszcz, wiatr porywający liście i na finał opady śniegu, tego mogą się spodziewać kierowcy w Polsce jesienni do wiosny.
Jest kłopotliwy czas dla kierowców, a także sezon intensywnej pracy dla służb porządkowych i pomocy drogowej.
Choć z drogowcami to jest różnie, co roku słyszymy ten sam utraty frazes “Zima zaskoczyła drogowców”. Mamy październik i pierwszy tydzień opadów już za sobą, w w każdej jednej miejscowości w Polsce doszło w tym czasie do kilkudziesięciu wypadków . Odpowiadają za to nieodśnieżone drogi, ale też nie zawsze jest, to winna drogowców. Wini również są zwyczajni kierowcy, którym wypadło z głowy zmiana opon na zimowe. W moim ukochanym mieście, w którym żyje, pracuje i zamieszkuje, czyli w Rzeszowie, z tego co zobaczyłem w lokalnej prasie, po pierwszych opadach śniegu doszło do 60 kolizji. Dużo i niewiele, zależy jakie szkody powstały przy zdarzeniach. pomoc drogowa rzeszów
Sezon zimowy jest czasem, kiedy pomoc drogowa rzeszów ma ręce zawalone robotą. Wielu szalonych kierowców przecenia swoje umiejętności w tak niesprzyjających warunkach, jakie panują w zimie na polskich trasach. Pomoc drogowa najczęściej jest wzywana do pojazdów leżących w rowach. Każdy z nas je widział. Parę porad można zakomunikować w tym przypadku. Trzeba trzeźwo oceniać swoje możliwości, nawet, jak się jest Hołowczycem, to i tak trzeba uważać – obok nas są inne samochody. Polacy robią jeden błąd i on powtarza się, co roku. A mianowicie przeciągają chwilę zmiany opon do momentu, kiedy na drogach jest już naprawdę ślisko. Później sterczą w kolejkach i klną na siebie i wszystkich w okół. Wystarczy być zapobiegawczym i uniknie się w tedy kłopotów.
Na koniec drodzy kierowcy pamiętajmy, o bezpieczeństwu innych ludzi na drogach, a zwłaszcza pieszych.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.