Zdrowe posiłki

Zawsze w życiu kobiet przychodzi czas, w którym pragną przerobić proporcje swojego ciała, bo stan ich sylwetek jest daleko niezadowalający. Żeby stracić nadmierne centymetry i kilogramy – należy włożyć sporo wysiłku. Skutki przyjdą wyłącznie w momencie, kiedy poświęcimy dużą ilość pracy temu założeniu. Dieta nie będzie skuteczna jeżeli nie zostanie wzmocniona ćwiczeniami fizycznymi.
Tylko skąd mamy wiedzieć, czy konkretną dieta warto zastosować ? Fachowcy deklarują, że w elementach diety powinny się znaleźć:

Ćwiczenia
Jedzenie różnorakich produktów spożywczych ze wszystkich grup spożywczych
Być komponowana przez akredytowanych profesjonalistów
Promuj powolny i konsekwentny spadek masy ciała
Regulacje porcji
Malutkie przekąski między wiktami
Nie należy się skupiać głównie na suplementach
Obejmować małe porcje Twoich ulubionych potraw i napojów
Poradach dietetyków
Popijanie dużej ilości wody

Inną kwestią jest znalezienie diety, która dopasuje się do potrzeb kobiety, która chce schudnąć. Dopasowanie znakomitego harmonogramu redukcji kilogramów, który będzie dawał zauważalne efekty nie jest prostą sprawą. Ażeby schudnąć na dobre i załapać się na efekt jo-jo, trzeba dopasować dietę, która będzie odpowiadać ciału i rozumowiodpowiednia dla ciała i poczucia smaku.
Dla wielu ludzi utrata dużej ilości kilogramów jest przewlekłym przedsięwzięciem. Bardziej sławne diety są często nieskuteczne na dłuższą metę. Na szczęście doświadczenia dietetyków wykazały wiele nieocenionych strategii, które powiększaj możliwość na ciągłą utratę wagi.

Dziesięć punktów, które muszą się znaleźć w każdym systemie odchudzającym.

1. Wysiłek fizyczny jest podstawą każdej diety
To nic nowego, lecz duża liczba ruchu jest najlepszym faktorem, który przekłada się na sukces diety i utrzymania masy ciała. Pomocne przy tym będą co najmniej 30 minutowe sesje, 5 razy w tygodniu. Wystarczy odstawić mpk czy samochodu i do firmy chodzić na nogach. Jeśli rezydujesz na wysokich piętrach, zrezygnować z windy na rzecz schodów (wspinanie się na piętro zrobi, że wzmocnimy nogi i pupa stanie kształtna).

2. Utrata masy ciała, a trening siłowy
Hartowanie muskułów sprawia, że organizm musi się karmić, co z tego wynika, że ciało spala więcej kalorii dla utrzymania ich parametrów. W swojej książce “Strong Women utrzymać wysmukłą sylwetkę”, Miriam Nelson, Tufts University badacz wykazał, że gromada kobiet stosujących dietę wykonały ćwiczenia, wagę straciło 44% więcej niż te, które były bierne.

3. Zapisy w notatniku żywieniowym
Zapisywanie notatnika wywołuje w naszym menu duże zmiany. Czarno na białym widzimyJasno i wyraźnie widzimy, co spożywamy, i co z tej ewidencji od razu wyrzucić.

4. Zadbać o zdrowie witalne, a nie trwałej utracie wagi
Zbyt wiele ludzi żyje w przekonaniu, że wygląd chudzielca przekłada się na witalne ciało. Nie należy skupiać się na drakońskich dietach, tylko powinno się skupić na dywersyfikacji tego, co sprawi, że nasze ciało będzie zdrowsze.

5. Odchudzanie grupowe
Kluczem do utraty kilogramów na okres dłużej nieokreślony jest grupa. W jej strukturze są ludzie, którzy będą bardziej zaangażowani od poszczególnych członków. Ich motywacja ma pozytywny wpływ na resztę grupy.

6. Utrata masy ciała i korekta przyjmowanego jedzenia
Wraz z pojawieniem się posiłków w wymiarach “Super-size” i opasłych porcjach w restauracji, nasza myśl jedzenia w normalnych rozmiarach poszła w niepamięć. Warto mieć świadomość ile nasze ciało tak naprawdę potrzebuje przyswoić sobie pożywienia. Warto zwrócić uwagę na zawartość talerza, , odłożyć widelec w momencie kiedy odczuwamy się pełni.

7. Powolne odchudzanie z drobnymi zmianami
Warto mieć świadomość tego, że np.: utrata 15 kg w dwa tygodnie, to nie powód do celebrowania. Tu taj zwracam uwagę, że w tych 15 kg utraconych będzie się zawierać woda i mięśnie, a nie pożądany tłuszcz. Ponieważ tkanka mięśniowa ma główną rolę w zachowaniu się metabolizmu, gubią ją – osłabiamy metabolizm, co przekłada się na wolniejszą stratę kilogramów. Zmniejszenie tkanki tłuszczowej najlepiej uzyskać po przez wolną, monitorowaną utratę wagi. Dzięki niewielkim poprawkom, przy wyeliminowaniu z dziennej diety 250 kalorii a także dołożeniu ćwiczeń fizycznych można utracić do około kilograma tygodniowo (głownie samego tłuszczu).

8. Jedzenie wolno skutecznie kasuje zbędne kilogramy
Kontrola tempa spożywanych posiłków pozwala uświadomić sobie, kiedy tak naprawdę jesteśmy najedzeni. To dlatego, że od chwili włożenia do ust pierwszego kęsa, umysł potrzebuje 20 minut na wygenerowanie informacji o stanie sytości. Wolne spożywanie posiłków równa się utrata kalorii jak również pełną radość z tego co się zjada.

9. Zrzucanie kilogramów przez spożywanie małej liczby tłuszczu, jednak należy robić to w pojętny sposób
Wiemy, że ograniczenie wysoko-tłuszczowych na rzecz nisko-tłuszczowych produktów w diecie jest przydatne w utracie kilogramów. Bo jeżeli konsumujesz więcej kalorii niż organizm potrzebuje. To zwyczajną reakcją organizmu jest, że nadmiar będzie zmieniał na tkankę tłuszczową. Spożywanie mniejszej ilości pokarmów, które zawierają tłuszcz pomoże Ci wyszczupleć.

10.Dieta
Typ właściwej diety to klucz do sukcesu. Ażeby kuracja odchudzająca powiodła się, to warto sięgnąć do systemu dieta dąbrowskiej. Zrównoważona strategia, która przynosi efekty na długie lata.

Reasumując pojmujemy, że zdrowie i odpowiednie samopoczucie to kwestia kilku czynników. Istotą są: porządna dieta i wysiłek fizyczny.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.