Zmiękczacz wody na cały dom

Zmiękczacze wody są urządzeniami hydraulicznymi wykorzystywanymi do usuwania twardości z oczyszczanej wody. Duża twardość wody jest wynikową zawartości jonów magnezu i wapnia. Powodują one występowanie jasnego nalotu czyli kamienia kotłowego na bateriach i urządzeniach AGD. Kamień jest następstwem znacznej twardości wody. Z uwagi na jonowy model twardości zmiękczacze bazują na jonowymiennych złożach kationitowych (jony magnezu oraz wapnia posiadają ładunek dodatni). Przykłady tych złóż to Purolite. Są to zdecydowanie kwaśne złoża z niskim odczynem pH.

Obok usuwania twardości z wody niektóre ze złóż dość dobrze radzą sobie również z takimi niechcianymi substancjami jak mangan lub amoniak. Długość życia złóż jonowymiennych KlarsanG jest w miarę spora a wynosi od 10 do 15 lat. Po tym okresie niezbędna jest pełna zamiana złoża zanim wznowimy oczyszczanie wody. Podczas eksploatacji złoże traci swe własności jonowymienne, z tego powodu co jakiś czas trzeba praktykować odnawianie roztworami soli. Liczba dni między regeneracjami jest określana indywidualnie oraz ściśle zależy od jakości filtrowanej wody oraz pojemności jonowymiennej aparatu (stuprocentowo uwarunkowanej od ilości żywicy). Nowoczesne zmiękczacze oferują bardzo duże wartości natężenia przepływu, obsługiwane są w pełni automatycznie, a jakość wody po oczyszczeniu spełnia najsurowsze wymogi klientów.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Content Protected Using Blog Protector Plugin By: Make Money.